Beykoz Tokatköy gece 03.00 sularında kentsel dönüşüm adı altında evlerin yıkımı için yüzlerce polisle kuşatıldı, sokaklara barikatlar kuruldu. Belediyenin polis eşliğinde evleri zorla tahliye etmek istediği belirtiliyor.

İstanbul’da Beykoz ilçesinin Tokatköy Mahallesi gece 03.00 sularında yine yüzlerce polisle ablukaya alındı. AKP’li Beykoz Belediyesi, yüzlerce polisle girdiği Tokatköy’de kentsel dönüşüm adı altında yurttaşların evlerini zorla yıkmak istiyor.

Mahalleli, Kentsel dönüşüm projesine karşı başlatılan hukuki süreçlerin devam etmesine ve mahkemelerin yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen belediyenin evleri zorla tahliye ederek yıkmak istediğini ifade ediyor.

GİRİŞ-ÇIKIŞLARA KAPATILDI

Gece saatlerin yüzlerce çevik kuvvet polisi ile çok sayıda TOMA ve zırlı aracın geldiği mahallede neredeyse her sokağa polis barikatı kuruldu. Mahalle giriş-çıkışlara kapatıldı.

Gazeteciler ve avukatlar mahalleye ‘güvenli bölge oluşturulduğu’ gerekçesiyle alınmazken, bazı evlerin kapıları ise polisler tarafından kırıldı.

Belediyenin 26 evin yıkımı için geldiği öğrenildi.

YIKIM BAŞLADI!

AKP’li Beykoz Belediyesi, yüzlerce polisle girdiği Tokatköy’de hukuksuz bir şekilde yurttaşların evini yıkmaya başladı.

KAPISI KIRILAN YURTTAŞ GÖZALTINA ALINDI

Zorla ve hukuksuz şekilde yapılan tahliyeler sırasında kapısı polis tarafından zorla kırılan Burçin Tuncer isimli yurttaş, ters kelepçe yapılarak gözaltına alındı.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram