Hakkaride Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesinde el bombasının kazayla patlaması sonucu Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz ağır yaralandı.

Bölgeye hava şartları uygun olmadığı için helikopter gönderilemedi. Ardından ise köylülerin 8 kilometrelik çabaları sonucunda bölgeye ulaşıldı. Ancak Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz şehit oldu.

Cenazenin getirilmesi için de il özel idaresine ait iş makinelerinden destek istendi. Ancak iş makinelerinin üzerine de çığ düşünce vatandaşlar zorlu şartlarda iş makineleri operatörlerini kurtardı. Şehidin cenazesi de Fatih Kışlasına getirildi.

MEMLEKETİNE UĞURLANACAK

İHAda yer alan habere göre de, şehit Soyutemizin Fatih Kışlasında yapılacak törenle memleketi Kırşehire uğurlanacağı belirtildi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda köylülere teşekkür etti.

Vali Akbıyık, “Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Üs Bölgesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemizin cenazesini almak üzere kötü hava şartlarına rağmen seferber olan, çalışmalara katılan kahraman Kadıköy halkına teşekkür ederim” paylaşımında bulundu. Kaynak HaberTürk

Please follow and like us:

By Muhabir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram