Doğan Cüceloğlu’nun Ani Ölümü Herkesi Üzdü

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. Cüceloğlu’nun ölmeden 2 saat önce yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. Cüceloğlu’nun ölmeden 2 saat önce yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Cüceloğlu’nun kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacak. 1938 doğumlu olan Doğan Cüceloğlu 83 yaşındaydı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

2 SAAT ÖNCE PAYLAŞIM YAPTI

Yazar Doğan Cüceloğlu, dün akşam katıldığı canlı yayını ölümünden 2 saat önce kendi Twitter hesabından yayınladı. 

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

Mersin’in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli’de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye’de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD’deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi’nde görev yapmıştır. 1996’dan bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

1990’dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.