MUĞLA YILDIZLARINI SEÇTİ

Bu yıl 10. Kez yapılan ‘Muğla Yıldızları’ anketi sona erdi ve Muğlalılar 2020 yılının en sevilen siyasetçilerini seçti.

‘Yılın Belediye Başkanı, Yılın Kadın Siyasetçisi ve Yılın Erkek Siyasetçisi’ dallarında yapılan ankete, Muğlalılar yine büyük ilgi gösterdi.

‘YILIN BELEDİYE BAŞKANI’

‘Yılın Belediye Başkanı’ dalında Muğla’nın 13 ilçe belediye başkanı arasında yapılan ankette en çok oyu alan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca oldu.

Belediye Başkanı dalında 2. ve 3.lük için değerlendirmeye alınacak oranda oy alan belediye başkanı olmadı.

‘YILIN KADIN SİYASETÇİSİ’

Muğla’da ‘Yılın Kadın Siyasetçisi’ dalında 5 kadın aday yarıştı ve iki aday arasında büyük çekişmenin yaşandığı ankette kazanan Deniz Ekinci oldu. Kadın adaylarda 2. sırayı Nazan Yarbaşı, 3. sırayı cansu Öztürk aldı.

‘YILIN ERKEK SİYASETÇİSİ’

‘Muğla’da Yılın Erkek Siyasetçisi’ dalında 5 aday arasında yaşanan çekişmenin sonunda büyük bir farkla kazanan Fethiye’den Mehmet Demir oldu. Fethiye CHP ilçe başkanı seçildikten sonra, yaptığı çalışmalarla her kesimin takdirini kazanan Mehmet Demir, ankette yer alan bütün adaylardan çok daha fazla oy aldı.

Genç Parti Ortaca İlçe Başkanı 2. Cenk Kurt ise 3. sırada yer aldı.

Ankette sıralama şöyle şekillendi:
1. Mehmet Demir. 2. Mehmet Şahan. 3. Cenk Kurt. 4. İbrahim Polat Kıran 5. Kasım Özkan 6. Ömer Varan ve İsmail Duran 7. Onur Ünver. Diğer adaylar değerlendirmeye alınacak kadar oy alamadılar.

Mehmet Demir Türkiye genelinde yapılan ankette de Nevşehir Beledi Başkanı Rasim Arı ile birlikte en çok oy alan siyasetçi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.